CETC-xxxM(H)/132 2094x1133x35
Use:
Module RED SOLAR 66 cells Monocrystalline/P-type/PERC
| Reference | Prod. start | Prod. end |
|---|---|---|
| CETC-510M(H)/132 | 2026/04 | 2026/04 |
| CETC-515M(H)/132 2094x1133x35 | 2026/04 | 2026/04 |
| CETC-660M(H)/132 | 2026/04 | 2026/04 |
Sorry, no product is currently available for this range.
| Characteristics | Value |
|---|---|
| Product category | Module |
| Dimensions (length/ width / height) | 2094x1133x35 mm |
| Weight (kg) | 25,00 |
| Technology | Monocrystalline/P-type/PERC |
| Number of cells | 66 |
| Rear side | White Backsheet |
| Frame | Aluminum grey |
| Connectors | MC4 or equivalent |
| Junction box | IP68 |
| Numbre of diodes | 3 |
| Maximum Load (Pa) | 2400 / 5400 |
| Standard cable length | Custom (default 1.0 m) |
| Hail resistance | 25mm (IEC 61215) |
| Characteristics | 510 W | 515 W | 660 W | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Yield (%) | 21.50 | 21.71 | 27.82 | ||||||
| Electrical Specification (STC) | |||||||||
| Vmp STC (V) | |||||||||
| Imp STC (A) | |||||||||
| Voc STC (V) | |||||||||
| Isc STC (A) | |||||||||
| Temperature specifications | |||||||||
| Normal Operating Cell Temperature (NOCT °C +/-2°C) | |||||||||
| Temperature Coefficient of Pmax (%/°C) | |||||||||
| Temperature Coefficient of Isc (%/°C) | |||||||||
| Temperature Coefficient of Voc (%/°C) | |||||||||
| Characteristics | Value |
|---|---|
| Modules per pallet | |
| Modules per container | |
| Pallets per container | |
| Packaging box length (mm) | |
| Packaging box width (mm) | |
| Packaging box height (mm) | |
| Packaging box weight (kg) | |
| Modules conditioning | Vertical |